Melyik a jó ajánlat?
Az olcsó, vagy a pontos?

Tapasztalataink szerint döntő többségben az olcsó ajánlatot részesíti előnyben a megrendelő!

Természetesen az olcsóbb ajánlat kedvezőbbnek tűnik, azonban fontos tudni, hogy ez nem jelenti azt, hogy olcsóbb is lesz a kivitelezés!
Manapság elterjedt üzletszerzési technika, hogy az ajánlati árat alacsonyabb összegben határozza meg a vállalkozó, mint a kivitelezés tényleges költsége. Számos vállalkozás írásos ajánlatában megtalálható a változtatás joga és lehetséges mértéke, amelyet a megrendelő általában el is fogad abban bízva, hogy nem emelkedik jelentős mértékben a végösszeg. Természetesen a változás a számlázáskor realizálódik. Ez ellen a megrendelő pedig tehetetlen.

Számunkra fontos, hogy pontos képet adjunk a várható költségekről ügyfeleink részére. Az általunk adott végösszeg garantált, nem térünk el a kivitelezés végén sem az ajánlati ártól, amennyiben az ajánlatban szereplő kivitelezési feladatok nem változnak. Ajánlatunk nem tartalmaz „apróbetűs részt”! Ténylegesen azzal az összeggel kell számolni, amit az ajánlatban megadunk ügyfeleink részére. Lehet, hogy ezzel a nehezebb utat választottuk, de úgy érezzük hosszú távon ez az üzletpolitika megtérül.

Nagyon fontos továbbá, hogy egy épület villamos hálózata szabványosan legyen elkészítve! Ne feledjük, a szakszerűtlen, olcsó kivitelezés is működhet, azonban hosszú távon instabillá, rosszabb esetben életveszélyessé, tűzveszélyessé válhat a rendszer. Ennek utólagos javítása általában nem lehetséges, teljesen új villanyszerelés szokott szükségessé válni.

Villanyszerelési technikák, melyekkel olcsósítani szoktak az inkorrekt kivitelezők:
- kisebb vezeték keresztmetszetek (melegedés, tűzveszély)
- a szükségesnél kevesebb áramkör kiépítése (túlterheltség, melegedés, tűzveszély)
- védelmi berendezések kihagyása (áramütés veszély, berendezés meghibásodás)
- védőcső nélküli, vakolat alatt vezetett kábelek (bővíthetőség kizárása, csak bontással javítható)
- több áramkör egy kismegszakítón (szakaszolhatóság csökkentése, túlterhelhetőség)
- közös NULLA vezető (melegedés, tűzveszély)
- vezeték keresztmetszethez túlméretezett értékű kismegszakítók (melegedés, tűzveszély)
- vezeték összekötő elemek kihagyása, szabálytalan kötések (instabil működés, melegedés)

© RNGVILL.HU

This site was built with Mobirise